Fasády z exotických dřevin

Fenoménem posledních let se stávají exotické dřevěné materiály, které jak už je zřejmé se pyšní extra velkou přirozenou trvanlivostí. Mezi velice oblíbené dřeviny patří Bangkirai, Jatoba a Ipe.

Dřevo Bangikirai

Tento typ exotického dřeva patří mezi nejvyhledávanější materiál pro dřevěné fasády a venkovní terasy. Jeho původem je jihovýchodní Asie a specifikem je jeho velká obranyschopnost proti rozmanitosti počasí, plísním a jakýmkoliv škůdcům, jenž napadají dřevěné materiály.

Dřevo Jatoba

Jatoba neboli brazilská třešeň má jedno velké privilegium. Pyšní se totiž až výjimečnou tvrdostí a k tomu i velmi příjemně krásnou barvou. Díky své tvrdosti je hojně využívaní pro dřevěné fasády, ale především také pro terasové podlahy.

Dřevo IPE

Dřevina IPE pochází z Jižní a Střední Ameriky a jedná se o velmi tvrdý a pevný dřevěný materiál. Barevnost tohoto dřeva zabíhá až do čokoládově hnědé a někdy i olivově hnědé. Tyto barevné přechody jsou jednou z typických vlastností tohoto dřeva a proto vypadají velice zajímavě na dřevěných fasádách a terasách. 

566 566 629